• Christin Lund

Rett til gratis øvingslokaler

Du vet nok at øvelsene til koret regnes som kurs og at det er derfor dere kan søke om VO-midler på bakgrunn av hvor mange øvelser dere har hatt i et semester.


Men vet du også at kor som driver voksenopplæring (altså har korøvelser!) har krav på gratis øvingslokale i offentlige undervisningsbygg (skoler)?


Dette fremgår av voksenopplærings-lovens §7 om gratis bruk av undervisningslokaler og gjelder på hverdager mellom 17:00 og 21:00.


Dersom dere har øvelser på andre tidspunkt enn dette har dere ikke krav på gratis øvingslokaler, men det er jo ingenting i veien for at dere likevel kan avtale dette med skolen!



Gratis øvingslokaler er nok veldig velkomment for mange kor med slunken kor-kasse.